TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii do przechowywania ustawień na Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Anemometr 2D

Zakres pomiarowy Prędkość wiatru: 0 ... 75 m/s Kierunek wiatru: 0°...360°
Dostępne interfejsy 0/2...10 V, 0/4...20 mA, RS-485/422,
Rozdzielczość Prędkość wiatru: 0,1 m/s, Kierunek wiatru: 1°
Dokładność Prędkość wiatru: ± 0,1 m/s Kierunek wiatru: ± 1º
Zasilanie 8 V do 42 V DC, 12 V do 30 V AC, ogrzewanie 24V AC/DC ±15%;
Metoda pomiaru Ultradźwiękowa
Temperatura pracy -50 ... +70 ºC

Urządzenie  zaprojektowane jest w taki sposób, aby móc określać wektor (jego zwrot i długość) wiatru w płaszczyźnie horyzontalnej. Dzięki dużej częstotliwości pomiaru – urządzenie to jest idealnym rozwiązaniem do badania porywów i wartości maksymalnych prędkości i kierunku wiatru. Pomiar ultradźwiękowy nie jest ograniczony poprzez bezwładność, jak w przypadku klasycznych czujników trójczaszowych, czy chorągiewkowych.  Dokładność pomiaru temperatury przekracza dokładności pomiarowe dla klasycznych czujników temperatury zlokalizowanych w osłonach radiacyjnych. Zmierzone dane pomiarowe mogą być dostępne jako sygnał analogowy, oraz jako cyfrowy, w postaci telegramu z danymi pomiarowymi, dostępnym poprzez złącze szeregowe. Czujniki są automatycznie ogrzewane, aby zabezpieczyć sensor w przypadku skrajnych sytuacji pogodowych. Dzięki temu sprzęt gwarantuje pracę w warunkach zimowych. 

Sposób działania

Anemometr 2D składa się z 4 przetworników ultradźwiękowych, umieszczonych przeciwlegle w parach, oddalonych od siebie o 200 mm. Tworzy to dwie trasy pomiarowe, które są do siebie prostopadłe. Przetworniki działają jako nadajniki i odbiorniki, przesyłając wiązki między sobą. Ich działanie stale kontrolowane jest przez układ elektroniczny, który adaptuje się do zmieniających warunków. Kiedy rozpoczyna się pomiar sekwencja 8 pojedynczych pomiarów cząstkowych jest wykonywana w jak najkrótszym czasie – w przypadku temperatury +20°C czas pomiaru to 2,5 ms

 

  • Najwyższa precyzja pomiarów
  • Brak jakichkolwiek ruchomych części,  które mogłyby zostać uszkodzone, zablokowane czy zanieczyszczone 
  • Automatyczne ogrzewanie czujników,  gwarantuje pracę urządzenia w warunkach zimowych. 
  • Nie wymaga konserwacji
  • Możliwość definiowania własnych depesz

Prędkość wiatru: [m/s]

Kierunek wiatru: [°]