TA STRONA UŻYWA COOKIES. Używamy cookies i podobnych technologii do przechowywania ustawień na Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

e-HydroLOG Kompakt

Ilość wejść do 4 wejść, w praktyce niewykorzystywane
Rodzaj wejść Impulsowe, prądowe, napięciowe, pt100, SDI-12
Zasilanie Pakiet litowy (do 3 lat pracy)
Pamięć Pamięć wewnętrzna: Pojemność 4 MB = ok. 500,000 danych pomiarowych (z opcją rozszerzenia) Pamięć rozszerzona = 2 GB ok. 256 000 000 danych
Temperatura pracy – 40...+ 70°C
Wymiary 500 x 50 mm (długość / średnica)
Stopień ochrony IP67
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Zintegrowane

e-HydroLOG Kompakt tworzy nową jakość w przypadku pomiarów w przekrojach piezometrycznych i innych pomiarach terenowych. W środku urządzenia zlokalizowany jest jeszcze bardziej pomniejszony rejestrator danych e-HydroLOG, wraz z układem osuszania i pojemną baterią litową. Do pomiaru wykorzystano sondę hydrostatyczną o podwyższonej klasie dokładności wraz ze zintegrowanym czujnikiem temperatury. 

Zintegrowana kapilara kompensacyjna zapewnia rzetelny pomiar, niezależnie od aktualnego ciśnienia atmosferycznego, dzięki czemu zbędne jest wykorzystanie tzw. „baro-diverów”, a pomiary nie muszą być kompensowane – są prawidłowe od samego początku. Co więcej, w przeciwieństwie do tanich rozwiązań konkurencyjnych – zastosowano ceramiczną celę pomiarową, co skutkuje dłuższą stabilnością pomiarów w czasie oraz odpornością na zamarznięcie wody.

Dostępne są również wykonania e-HydroLOG Kompakt przeznaczone do pracy w środowisku agresywnym i gęstym – np. ścieki, lub odpady przemysłowe. Stosuje się wtedy specjalistyczne sondy, wykonane z odpornych tworzyw sztucznych, odpornych na kwasy bądź zasady. Same sondy mogą również posiadać powiększoną średnicę czołową celi pomiarowej, dzięki czemu nie występuje zaszlamienie celi pomiarowej. Takie wykonania są dostępne po ustaleniu faktycznych wymogów miejsca pomiarowego.

Rejestrator cyklicznie pobiera dane pomiarowe z podłączonego czujnika, zapisuje je w pamięci wewnętrznej i  przesyła w formacie tekstowym, w zadanym interwale czasowym na serwer klienta, gdzie są przetwarzane i zapisywane w plikach bazy danych. 

Zasilanie oparte jest o pakiet baterii litowych o wysokiej pojemności. Dzięki temu czas pracy na jednym pakiecie może wynosić nawet do 20 lat przy bardzo rzadkiej (raz na tydzień) transmisji danych. Nawet w przypadku częstej (tryb zmienny zależny od poziomu wody – raz dziennie (niskie stany), raz na godzinę (stan ostrzegawczy), raz na 5 minut (stan alarmowy)) transmisji danych okres eksploatacji powinien wynosić co najmniej rok. 

Sposób instalacji jest prosty, dostarczany jest wraz z urządzeniem dodatkowy uchwyt, który pozwala na szybki montaż w piezometrze lub studni. Wymiana absorbera wilgoci lub baterii jest uproszczona i pozwala na wykonanie tej czynności bez demontażu urządzenia z miejsca pomiarowego. Po zmianie baterii nie trzeba na nowo wgrywać ustawień, a urządzenie działa dalej w dokładni taki sam sposób jak przed wymianą baterii.

FTP dla automatycznej transmisji danych

4 wejścia analogowe (napięciowe/prądowe/oporowe) – w praktyce nie są wykorzystywane

1 wejście cyfrowe (SDI-12),

Zintegrowany system zasilania, całoroczna nieprzerwana praca

Automatyczne alarmy 24/h- @/SMS/FAX

Sonda w pełni wodoszczelna – IP68

Tubowa obudowa odporna na zalanie, krótkotrwałe zanurzenie - IP67

Przesył danych poprzez GSM/GPRS, karta SIM w zestawie,

Możliwość dzierżawy

Stacje hydrologiczne – ostrzeganie przeciwpowodziowe

Badania rolnicze

Stacje meteorologiczne

Monitoring energetyczny

Monitoring środowiskowy